Press "Enter" to skip to content

Jak dobie daje radę branża metalowa? Jak wypada na tle pozostałych? Jakiego rodzaju dane są tu najistotniejsze?

Istnieją takie branże, które doskonale się rozwijają, stanowią chlubę w naszych rodzimych warunkach, gdzie zauważalny jest wzrost i doskonałe perspektywy.

firma - powiększenie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
branża metalowa

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Tak jest faktycznie w branży metalowej, jaka jest zaliczana do jednej z bardziej ekSPAnsywnych sektorów przemysłu w Polsce.
Do tej grupy zaliczymy różnorodne branże, jak stalowa, maszynowa, żelazna czy obróbki metali.

Nowa strona, która zawiera wiadomości na ten temat da Ci możliwość, by poszerzyć wiedzę. To ważne, zatem naciśnij tu i znajdź sporo treści.

Najbardziej istotne sektory stałochłonności dla takiej branży, to z pewnością budownictwo, sektor samochodowy jak i AGD. To znaczy, że jeśli w wymienionych tu branżach zmniejszą się zamówienia, to niestety, lecz cała branża metalowa od błyskawicznie zanotuje straty. To jednakże dzisiaj niemożliwe, gdyż bardzo dużo się buduje, zakupuje samochodów czy sprzętów AGD.

Liczby zresztą mówią same za siebie, gdyż na polskim rynku funkcjonuje ponad pięćdziesiąt tysięcy przedsiębiorstw branży metalowej. Najczęściej są to niewielkie firmy jakie zatrudniają do 9 pracowników, to aż ponad dziewięćdziesiąt procent rynku, z pewnością jest mniej przedsiębiorstw wielkich jakie zatrudniają ponad pięćdziesięciu pracowników. Jak wiadomo jednak nie wszystkie przedsiębiorstwa dobrze funkcjonują, a to ma często związek z tym, iż są związane z innymi branżami, jednakże bardzo dużo pozytywnie ocenia swoje położenie i planuje przyszłe inwestycje.
Jak popatrzymy na inne branże, to w warunkach polskich branża metalowa wypada naprawdę dobrze, może nie ma najlepszych wyników, lecz zdecydowanie jest w czołówce.

To niezły znak, bo wiele firm eksportuje tak swoje produkty na zachód, co ma przełożenie na lepszą sytuację i możliwość zainwestowania w kolejne ciekawe, ambITne projekty. Miejmy nadzieję, iż taki trend będzie się utrzymywał.

Comments are closed.