Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju nowoczesne tworzywo budowlane jest idealną alternatywą dla elementów szklanych?

Mieszkamy w czasach kiedy mamy szczęście korzystać z patentów nowoczesnej techniki. Tworzone są także nowsze wersje przedmiotów które, zdawałoby się, są już dosyć doskonałe.

Zarządzanie

Autor: Jacob Munk-Stander
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak w każdym wypadku można coś usprawnić. Przykładowo znane ludzkości od tysięcy lat szkło ma tę wadę, że jest bardzo wrażliwe na uderzenia. Na szczęście istnieje już jego nowsza odmiana.
Separatory

Autor: Internet Archive Book Images
Źródło: http://www.flickr.com
Jest nią poliwęglan kanalikowy, znany również pod nazwą poliwęglan (zobacz: poliwęglan falisty) komorowy. Jest to niezwykle lekkie tworzywo o doskonałych właściwościach mechanicznych. Na uwagę może zasługiwać niezwykle znaczna udarność, czyli wytrzymałość na uderzenia. Jest nawet 200-300 razy w większym stopniu odporny na takiego typu uszkodzenia niż wymienione typowe szkło. Z powodu swych wyżej wymienionych cech (lekkość, sztywność i udarność), materiał(zobacz odlewnictwo) taki ma rozbudowane wykorzystanie w przemyśle budowlanym. Inne cechy, do których zaliczyć należałoby przezroczystość czy też możliwość gięcia na zimno wyłącznie potwierdzają słuszność takiego typu sposobu użycia.
pensjonat

Autor: Philip Thériault
Źródło: http://www.flickr.com

Surowiec ten jest wytwarzany w wersji przezroczystej, przynoszącej na myśl opal (wersja mleczna) albo brązowej (dymionej) . W wersji tranSPArentnej może służyć między innymi do produkcji składników szklarni, w wersji opal do produkcji okien na pokryciu dachowym, a w wersji kolorowej do produkcji innych elementów udających szkło, przykładowo otworów okiennych w drzwiach czy też parawanów.

Do montowaniu przedmiotów stworzonych z opisywanego materiału wymagane są przeróżne narzędzia, przykładowo podkładki grzybków, profile aluminiowe czy też tasiemki służące do zabezpieczenia kanalików przed brudem oraz wilgocią.

Comments are closed.