Press "Enter" to skip to content

Hermetyczny pojemnik w świecie designu

Jako esteci, miłośnicy form elegancki, uroczych, czasem zaskakujących, czasem subtelnych w swojej prostocie, postanowiliśmy tym razem przyjrzeć się rzeczywistości pojemników hermetycznych. Okazuje się, że światowej klasy designerzy i ceniące sobie rozmaitość form uznane marki oferują miłośnikom ładnej kuchni ciekawe w formie pojemniki na sypkie produkty.

Juuri - pojelniki hermetyczne

Autor: MENU
Źródło: www.smakprostoty.pl
Dziś rzut oka na serię Juuri, którą dla duńskiej marki MENU zaprojektowała Sarah Böttger. Linia Juuri jest dość różnorodna. Wprawdzie każdy pojemnik stworzony jest z masywnego szkła, ale różnią się formą i, nade wszystko, pokryweczkami. Niektóre z pojemników zamyka sporych rozmiarów pokrywka w formie termosowego „kubeczka” o błękitnej i szarej barwie.

Ten wpis jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę na następne posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj (https://www.stylowy-mebel.pl/) w poniższy link.

Inny ma płaską pokrywkę, wygląda więc tak, jakby tu nieco nie pasował. Gdy jednak przyjrzeć się całej linii Juuri, można zauważyć ich stylistyczną spójność.

Jest w tych pojemniczkach, co dziwne, jakaś, bardzo typowa dla skandynawskiego designu, melancholia. Czy wynika z kolorystyki zestawu, czy formy, trudno powiedzieć.

To prawda, że dzisiaj mamy dostęp do dużej ilości informacji, zatem jeśli ta tematyka Cię zafascynowała oraz chcesz uzyskać podobne wiadomości na podnoszony temat, to sięgnij po źródło (http://www.lemonroom.pl/11-panele-3d-artpanel) tutaj.

Jedno jest wiadome, w pojemnikach marki MENU ryż, mąka, cukier, herbata, czy co tam komu przyjdzie do głowy przechować – zaprezentują się wyjątkowo elegancko i wdzięcznie.
Ale Juuri (sprawdzone produkty znanych marek) jest nie tylko uroczy – pełni też z oddaniem narzuconą mu przez designerkę funkcję – chroni przed wilgocią za sprawą silikonowego kołnierza, w który zaopatrzone są pokrywki.

Chwała temu, kto pierwszy wpadł na pomysł stworzenia hermetycznych pojemników. Wszyscy, którzy wyposażeni są w sporą estetyczną wrażliwość, szczerze nienawidzą wymiętych i wytłuszczonych opakowań z mąką, cukrem, czy ryżem, które, siejąc zawartością na prawo i lewo, panoszą się w półce. Chwała więc uroczym i funkcjonalnym pojemnikom, strażnikom świeżości.

Źródło:

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*