Press "Enter" to skip to content

Jak dobrać właściwą szafkę do dzisiejszej łazienki.

Już w starożytności miejsce nazywane łazienką miało służyć do relaksu i odprężenia. Aby stworzyć luźny, wygodny jak i oryginalny styl umywalni powinniśmy znaleźć odpowiednich sprzętów. Wybierając sprzęty musimy kierować się pewnymi kryteriami żeby służyły nam jak najdłużej. Najważniejsze jest to byśmy zobaczyli z których surowców zrobione są dane meble.

Łazienka nowoczesna

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com
Większość wyposażenia do łazienki zrobiona jest z płyt MDF, która pokryta jest folią meblową gwarantująca większą wytrzymałość przed wilgotnością. Zdarzają się sprzęty zrobione z prawdziwego drewna a także wyprodukowane w całości ze szkła. Niestety te materiały nie są tak trwałe jak płyta MDF. Dokładnie ta odporność i niska cena spowodowały, iż większa część mebli wyprodukowana jest dokładnie z tego materiału, np.: wiszące szafki łazienkowe.Jednak i tak wszystko zależy od tego jaki metraż ma nasza łazienka.

Nie musimy posiadać dużego metrażu aby nasz kącik odprężenia przedstawiał się godnie. Zwłaszcza,iż wybór sprzętów jest bardzo okazały i każdy znajdzie coś dla siebie.Już sam wybór szafek może przyprawić nas zawrót głowy. Szafka do łazienki musi być w szczególności funkcjonalna. Posiadamy np. stojące szafki tzw słupki albo wiszące szafki łazienkowe. Paleta odcieni jest bogata jednak nie ukrywając jesteśmy konserwatystami i zwyczajnie wybieramy białe wiszące szafki łazienkowe. Niemniej jednak jesteśmy w stanie pokusić się o utworzenie takiego miejsca, które będzie designem odstawało od ogólnie przyjętych wzorców. Powinniśmy poza tym pamiętać, aby nie przesadzać z liczbą mebli. Powinniśmy zostawić miejsce na lustro czy wieszaki na odzież i ręczniki.

Dodatkowo dużo miejsca zajmuje grzejnik, który to przeważnie zakładany jest na ścianie. Jednakże powinno zastanowić się ile szafek do łazienki jest nam potrzebne. Jedna pod umywalką na akcesoria kosmetyczne, szczoteczki do zębów itd. Druga na ręczniki, ściereczki oraz szlafroki. Ewentualnie możemy jeszcze zamontować dodatkowo szafkę w przypadku, gdy mamy bardzo dużo rodzinę i wtedy kosmetyki nie mieszczą się w jednej szafce.
Podsumowując: Aktualnie na rynku mamy wyjątkowo szeroki asortyment szafek a także mebli do łazienki.dalej tanieoswietlenie.pl tanieoswietlenie.plIch odpowiedni dobór uzależniony jest tylko od naszych indywidualnych preferencji oraz zamiłowań. W przypadku aranżacja łazienki to kwestia gustu, o którym się nie mówi.

Comments are closed.