Press "Enter" to skip to content

Używanie pojazdów widłowych

Pozwalają polepszyć prace połączone z rozładunkiem, przemieszczaniem i gromadzeniem artykułów o dużej masie. W zależności od rodzaju ładunku, także punktu przeprowadzanej pracy, używa się właściwy gatunek wózka widłowego.

wózek widłowy

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Wózek widłowy używany, to powszednia nazwa wózka jezdniowego podnośnikowego, będącego komunikacyjnym wehikułem mechanicznym o prostej strukturze. Tworzy go stalowa struktura, w granicach której zawiera się kabina operatora, także przyłączone do niej stalowe widły, na ogół w kształcie symbolu L. Widły przymocowane są na pionowym maszcie, jaki zezwala na wznoszenie i opuszczanie ładunku. W tylnej części wózka znajduje się przeciwwaga, jaka ma zagwarantować stabilność obciążonej obciążeniem konstrukcji znajdującej się na zwykle czterokołowym podwoziu.

Wózki widłowe nie są tanie. Jeżeli inwestowanie w nowiutki pojazd nie jest możliwa ze względów pieniężnych, jest możliwość nabyć wózek widłowy używany. Przeznaczenia wózków są szerokie. Żaden supermarket, lub hurtownia (sprawdź tutaj) nie może normalnie funkcjonować bez nich. Wózki widłowe to narzędzia wielofunkcyjne wspierające i przyśpieszające robotę.

Wózki widłowe używane można rozdzielić na różne rodzaje i rodzaj zastosowanego silnika. Wózki widłowe o napędzie spalinowym są stosowane przy robotach na otwartych placach budowy, znamionują się dużą mocą, również są odporne na obciążenia.

Wózki widłowe o napędzie gazowym przeznaczone są do pracy na otwartym obszarze jak i w zamkniętych miejscach, w jakich znajdują się ludzie. Charakteryzują się stosunkowo dużą mocą, także ekonomią pracy.
Wózki widłowe używane – zobaczysz – o napędzie elektrycznym określone są do pracy w zamkniętych wnętrzach, również składach, w których są ludzie, również przy pracach z wyrobami spożywczymi. Cechują się bardzo dużą szansą manewrowania na drobnych powierzchniach, umieją obracać się w czterech stronach, są niezwykle precyzyjne, także nie wydzielają spalin.
Machiny te winny być kierowane przez właściwie przyuczonego operatora.

Comments are closed.