Press "Enter" to skip to content

Nie chcesz posiadać samochodu, gdyż dużo kosztuje. Nie chcesz jednakże korzystać tylko z komunikacji publicznej. Co zrobić?

Mawia się, że dziś trzeba posiadać własne auto, że to potrzebne, że bez takiego pojazdu jesteśmy bezsprzecznie jak bez ręki, że to niepraktyczne. Jest w tym wiele prawdy, gdyż utrzymanie auta ma wiele atutów.

Audi RS6

Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Nie należy często korzystać z komunikacji miejskiej, można w końcu jeżeli tylko się ma chęć pojechać gdzieś swoim pojazdem. To zwłaszcza dogodne w zimę, gdy pada śnieg, jest mróz, a my nie mamy chęcimarznąć na przystanku i czekać w nieskończoność na autobus.

Jeśli masz chęć znaleźć materiały na ten temat, to przejdź tutaj (https://www.motolegend.pl/mycie-i-pielegnacja) i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

No ale auto to nie tylko atuty.

Auto przede wszystkim kosztuje, więc wiele osób rezygnuje z jego posiadania. Nawet nie chodzi o opłaty za ubezpieczenie, które trzeba opłacić raz w roku. Przecież nalewanie paliwa, które częściej jest kosztowne, to niezbyt dogodne rozwiązanie. Może i nadejdzie tego typu dzień, że paliwo będzie z pewnością tanie,lecz to chyba niemożliwe.

Zainteresował Cię ten tekst?! To przejdź do oferty silnik samochodowy, by zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na omawiany temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Przykład mamy nawet w tej chwili, bo na początku 2015 roku paliwo naprawdę obniżyło swoją cenę, więc można było powiedzieć, że jazda autem staje się korzystniejsza finansowo.

Niestety, następne miesiące 2015 roku mogą odwrócić ten trend, gdyż to jak drogie będzie paliwo zależy od mnóstwa czynników – politycznych i gospodarczych. A przecież są jeszcze naprawy, choć są one oczywiście uzależnione od tego, jak często korzystamy samochodu i jak wiekowy posiadamy samochód. Raczej jak korzystamy rzadko z auta to wykonamy mniej wizyt u mechanika,chociaż to naturalnie jest zależne od naszego szczęścia. Jednak, regularna jazda, szczególnie gdzieś daleko to zawsze ryzyko, że z autem coś się stanie. Jednocześnie, im starszy samochód, tym poważniejsze ryzyko następnych usterek, gdyż samochód, tak jak organizm zaczyna powoli się psuć. Z każdym więc roku może się pogarszać.

Co więc na to poradzić, ktoś zapyta? Czy jeśli nie chcemy auta to musimy godzić się na komunikację miejską? Otóż nie, w końcu działają wypożyczalnie samochodów, więc jak naprawdę pragniemy samochodu, to bez problemu możemy je wypożyczyć. Jeszcze niedawno ten pomysł nie był zbyt popularny w Polsce, aktualnie z kolei wykorzystuje go coraz więcej ludzi.

Comments are closed.