Press "Enter" to skip to content

Jak funkcjonuje zgrzewarka? Które metody zabezpieczające zachować w trakcie używania jej ?

Zgrzewarka to bardzo przydatne urządzenie. Najnowocześniejsze modele posiadają zastosowany krańcowy włącznik, więc po opuszczeniu ramienia górnej elektrody, same są w stanie rozpocząć proces zgrzewania w bezpieczny i poprawny sposób.

Jak taka zgrzewarka dokładnie działa ?
Zaczyna się w ten sposób, że na początku timer czeka sekundę, żeby użytkownik miał czas na dociśnięcie elektrod, potem za to uruchamia prąd zgrzewania na okres, jaki będzie określony potencjometrem w przedziale 0-4 sekund. Dzięki takiemu rozwiązaniu obie użytkownika są wolne, nie ma konieczności również stosować włącznika nożnego.

Mogłeś przeczytać tu wiele ciekawych postów, nieprawdaż? Równie moja strona www oczekuje na Ciebie pod poniższym linkiem, a tam wiele detali.

włącznik (polecamy włącznik dotykowy szklany) krańcowy będzie uruchamiany przez palce umieszczony w górnym ramieniu elektrody, ten za to wprawi w ruch timer.

Podsumowanie testu

Autor: silentworks.pl
Źródło: silentworks.pl
Zgrzewarka ma najczęściej nieskomplikowany timer z nieskomplikowanym systemem. Pierwszy ustawiony jest na stałe, jego czas zaś określa się jako sekundę. Po upływie tego czasu jednak odblokowuje drugi timer, który ma włączony potencjometr który służy do regulowania czasu zgrzewania. Chociaż te typy zgrzewarek wydają się dużo bardziej komfortowe w użyciu, aniżeli na przykład urządzenia ręczne do taśm pp, to jednakże podczas pracy należy zachować ostrożność. Przede wszystkim trzeba ubrać okulary – .
Takie coś jest bardzo ważne, ponieważ nawet jeżeli prąd będzie włączany oraz odłączany przy elektrodach, które są dociśnięte, to jednak fragment stopionego metalu może odprysnąć w jakimś kierunku, na przykład w stronę naszego oka – zgrzewarki.

Jak widać, dobra zgrzewarka to urządzenie naprawdę wysokiej jakości, ale aby odpowiedzialne z niej korzystać trzeba zachować środki ostrożności. Jedynie w takim przypadku będziemy mieć całkowitą gwarancję, iż nic przykrego się nam nie wydarzy.

Comments are closed.