Press "Enter" to skip to content

Z żywiołami nie ma żartów – o tym nie ma potrzeby nikogo przekonywać

Ogień, woda, bardzo silny wiatr, burze – wszystkie te niszczycielskie siły najprawdopodobniej nikomu nie okazują się obce. Ich skutki często usuwa się przez bardzo wiele lat.

silnik samochodu

Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Liczba ofiar, jakie ze sobą zabierają czasami również bywa przerażająca.
Równocześnie z rozwojem bardzo nowoczesnej technologi człowiek stara się nauczyć zapobiegać ich skutkom, ale oczywiście, nie wszystkim dajemy radę. W niektórych przypadkach pozostaje tylko przestrzeganie ludzi i nauczenie ich, jak przeżyć w ekstremalnych warunkach ataku żywiołu. Woda rzadko daje się powstrzymać, rezultaty silnych wiatrów także nie bywają nam obce i do dnia dzisiejszego nie nauczyliśmy się się przed nimi dobrze bronić. Pożarom stosunkowo umiemy zapobiegać. Naturalnie występują, ale rzadziej. Używana od bardzo dawna w elektryce tzw. złączka ma za zadanie zabezpieczyć instalację elektryczną całego budynku. Jak działa takie urządzenie? To łatwe – w momencie zwarcia w jakimś miejscu normalnie przerywa zasilanie.Taka złączka (sprawdź mega ofertę złączka pneumatycznawww.arapneumatik.pl) jest zainstalowana zwykle na ścianach zewnętrznych domu, gdzie bywa bezproblemowy do nich dostęp, niekiedy także we wnękach budynków. To właśnie złączka stanowi bardzo dobre zabezpieczenie – bez niej zwarcie instalacji może wywołać pożar – zerknij na ręczny przycisk oddymiania – momentalnie w całym domu.

Zapobiegać żywiołom uczymy się przez lata. Ich niszczycielska siła motywuje nas do tego, aby wymyślać coraz to nowsze rozwiązania, aby w jak największym stopniu chronić zarówno siebie, jak i nasz dobytek.

Comments are closed.