Press "Enter" to skip to content

Oddanie na złom auta

Nawet najbardziej ukochany samochód kiedyś trzeba będzie przekazać na złom, ażeby zastąpić je nowiutkim. Bez względu na to, czy uszkodzone auto sprzedajemy innej osobie fizycznej, czy decydujemy się na złomowanie pojazdów, obowiązkowo powinno się go wyrejestrować.

skup złomu
Sprzedaż auta powinno się zameldować w wydziale komunikacji stosownego urzędu miasta.

Jeżeli ciekawi Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę (https://transcomp.pl/oferta/przeglady-okresowe-drog/), która przedstawia podobne wątki, też będą na pewno interesujące.

Zgodnie z literą zarządzenia, zbywca ma na to 30 dni. Kierowcy nieraz o tym zapominają.

Poświęć chwilę i sprawdź tutaj (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej) dodatkowe informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaintrygują, więc nie zwlekaj za długo:)

A jest parę powodów, dla których powinno się to zrobić.

Nabywca auta może nie mieć zamiaru go rejestrować, lecz zdemontować na części. A to jest w Polsce legalnie niedozwolone. Po drugie, jeśli nabywca nie przerejestruje na siebie auta wtenczas w dalszym ciągu będziemy posiadaczem pojazdu. To może skończyć się grzywną za brak polisy OC. Wóz, który nie nadaje się do jazdy i nie chcemy go remontować, lepiej wyrejestrować. Złomowanie pojazdów jest najlepszym rozstrzygnięciem w sytuacji, kiedy felerny wehikuł zaśmieca posesję, a my pragniemy gotówki.Zgodnie z ustawą pojazd podlega wyrejestrowaniu na wniosek jego właściciela w pięciu przypadkach. Te wypadki to złomowanie w Stacji Demontażu Pojazdów. Druga sytuacja, to przywłaszczenie pojazdu. Trzecia przyczyna, to wywóz auta z państwa, jego sprzedaż i wpis w odrębnym państwie. Czwarta, losowa, jest traktowana w przypadku, kiedy niezbędna jest skasowanie pojazdu, choćby w wyniku karambolu, czy podpalenia. No i piąta, czyli udokumentowanie trwałej i zupełnej utraty auta. Złomowanie pojazdów jest zobowiązaniem wypływającym z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Profesjonalne firmy po każdym owego rodzaju operacji, wystawiają klientowi zaświadczenie. Jednostki te starają się, aby włączana transakcja była obustronnie pomyślna.

Żeby wyrejestrować samochód, trzeba przekazać do biura pismo o tym, iż nastąpiło złomowanie pojazdów, nieważny dowód rejestracyjny, także kartę pojazdu, o ile była przekazana. Samochód, lub inny pojazd zaplanowany do złomowania powinien być w miarę zupełny. Ów warunek dotyczy jedynie aut osobowych.

Comments are closed.