Press "Enter" to skip to content

Czy opłaca się zainstalować oświetlenie LED w swoim mieszkaniu?

Oświetlenie LED kilka lat temu zdobyło rynek, przysparzając sobie tyle samo miłośników, co krytykujących. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że pomimo nielicznych cech negatywnych, tego typu oświetlenie wykazuje cały szereg różnorodnych zalet. Jakie to zalety?

LED

Autor: Nicolas Buffler
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, trzeba wspomnieć, że chociaż zakup żarówek LED jest dość kosztowny, to tak naprawdę jest to rozwiązanie szczególnie korzystne finansowo. Taka coraz popularniejsza w naszych domach żarówka LED MR16 świeci ponad 20 razy dłużej od zwykłej żarówki. Wystarczy zatem przemnożyć cenę tradycyjnej żarówki razy 20, dołożyć do tego czas, przeznaczony na kupno nowej żarówki oraz na jej wymianę.

Wynik jest oczywisty – oświetlenie LED się opłaca. Ponadto, natychmiast po włączeniu żarówka LED otrzymuje całkowitą moc, dzięki czemu doskonale spełni swoją rolę w kuchni, albo łazience, gdzie potrzebne jest dobre światło. Przeciwnicy oświetlenia ledowego narzekają na sztuczne, chłodne światło, jakie emitują żarówki LED, jednak z drugiej strony patrząc – nowoczesne technologie umożliwiły zastosowanie światła w dowolnym kolorze.

Prawie nieograniczona paleta odcieni światła, wraz z dowolnym kątem padania światła, to ogromna swoboda w aranżacji pomieszczeń. Żarówki ledowe pozwalają zatem osiągnąć oryginalny, wyjątkowy klimat każdego pomieszczenia w naszym mieszkaniu.

Jeżeli uznamy ze smutkiem, iż żarówka LED MR16 nie należy do najtańszych, natychmiast przypomnijmy sobie, iż oświetlenie (kliknij i zobacz także – lampy jupiter od lampomat.pl – od sprawdzonej firmy) LED jest w tym momencie najbardziej energooszczędnym źródłem oświetlenia na rynku. Inwestując w tego typu oświetlenie dbamy o domowy budżet, ale również o Matkę Ziemię. Kolejną zaletą żarówek LED jest fakt, iż nie gasną one gwałtownie, tak, jak jest to w przypadku przepalonej normalnej żarówki.

Światło LED powoli traci na sile, dając nam znać, iż czas nabyć nową żarówkę.

Nasze kolejne wpisy są tak samo zajmujące, jak ten. Więc wejdź w link tutaj listwy podokienne i przeglądaj skrupulatne wiadomości. Zachęcamy!

Żarówki LED są ochoczo wybierane również dlatego, iż wyróżniają się małą emisją ciepła. Nie ma nic gorszego, niż chcieć poczytać gazetę w wakacyjny wieczór, gdy świecąca żarówka dodatkowo podnosi nam temperaturę powietrza!

Comments are closed.