Press "Enter" to skip to content

Z jakiego powodu głównym źródłem oświetlenia ulicznego i ozdobnego jest technologia led?

Zapewne nie wyobrażasz sobie wieczornego spaceru oraz nocnego powrotu do domu bez latarni oświetlających drogę. Przywykliśmy już tak do oświetlenia ulicznego, że nie wyobrażamy sobie bez niego życia w mieście. A czy zastanawialiśmy się kiedyś, co tak właściwie jest źródłem tego światła?

żarówki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
We współczesnym świecie każde większe miasto jest oświetlone, kiedy robi się ciemno. Rozjaśnione są ulice, ścieżki, fontanny, a także pomniki i budynki. Coraz popularniejsze są ekspozycje iluminacji świetlnych, zwłaszcza zimą, w okresie Bożego Narodzenia. Szansę tę daje technologia LED. Można używać jej do minimalistycznych aranżacji świetlnych, jak np. żarówki led g4 i w biurach, jak żarówki led e27.

Użytkując tę technologię uzyskuje się znacznie lepszą jakość strumienia światła i zużyje znacznie mniej energii elektrycznej. Można za tą pomocą oświetlić swoja firmę i jej szyld lub przestrzeń obok domu. Używa się jej do oświetlenia ulicznego, ogrodowego oraz budynków. Podobnie, jak wspomniane wcześniej żarówki led g4, których używa się w oprawach dekoracyjnych lub sufitowych. Dlaczego stosuje się właśnie technikę led do oświetlenia ulicznego? Jedną z przyczyn jest główna zaleta tego oświetlenia, a konkretniej mowa o ekonomii.

Opisany temat przygotowaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się tekst. Daj nam znać – przejdź do strony sprzątanie hoteli wrocław !

Żarówki led dają większą oszczędność w porównaniu do reszty używanych źródeł oświetlenia. Pożerają one znacząco mniej energii nadając identyczny strumień światła. W dodatku charakteryzują się ekologicznością. Nie psują one środowiska naturalnego. Nie

żarówki

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com

emitują promieni UV lub promieniowania podczerwonego. Dzięki tworzywom odnawialnym, z których są wykonane, takim jak aluminium nadają się do ponownego przetworzenia. Żarówki led mogą świecić przez ponad 11 lat nieustannej pracy. W porównaniu do pozostałych żarówek nie zmniejszy ich użyteczności częste wyłączanie i włączanie. Nie są one podatne na nagrzewanie i transmitują światło o różnych barwach.

W dzisiejszych czasach istnieje o wiele większe zapotrzebowanie na oświetlenie uliczne i ozdobne. Dlatego też oszczędność jest niezwykle istotna. Nie bez powodu żarówki led stosowane są, jako główne źródło światła. Ma na to wpływ ich duża odporność na warunki pogodowe, dzięki czemu, jak w przypadku żarówki led g4 możemy zainstalować je w domu, jak i na zewnątrz.

Comments are closed.