Press "Enter" to skip to content

Technologia ledowe w praktyce

Wracasz rozdrażniony do domu? Chętnie chwyciłbyś za koc po czym przespał jesień i zimę? Jest na to sposób. Z zimowej depresji wyzwoli nas dobre światło! Kiedy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety i lampy są zamiennikiem słońca.

światła led

Autor: Terry Robinson
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsza zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Aby rachunek za energię nie wzrastał niepotrzebnie, dobrze jest zdecydować się na lampy ledowe. Żarówki wykonane w technologii LED nie potrzebują zbyt dużej ilość prądu przy włączeniu. Nie ma miejsca tak zwane „uderzenie prądu”. Przeciwnie niż w przypadku świetlówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich trwałość. Diody LED nie gasną raptownie, lecz powoli tracą swą moc. Kiedy zobaczymy ich przygasanie, będziemy mieli jeszcze sporo czasu na kupno nowego oświetlenia.

W czasie zakupu zwróćmy uwagę na markę i jakość towaru, zwłaszcza jeśli nabywamy świetlówki kompaktowe lub lampy LED, które są droższe niż klasyczne. Dobrze jest zaufać cieszącym się uznaniem firmom produkującym Żarówki wyjątkowej jakości. Mamy wtedy pewność jakości i przestrzegania norm technologicznych. Pamiętajmy, iż żarówki kompaktowe wymagają nieco czasu na uzyskanie pełnej jasności, z racji iż muszą się rozgrzać. Taki proces może trwać kilka minut, w związku z czym jeśli chcemy by momentalnie zapanowała jasność we wnętrzu, powinniśmy zainteresować się świetlówkami kompaktowymi z funkcją QuickStart. W żarówkach typu LED ważna jest również sprawna instalacja i dobra oprawka, ponieważ jeżeli mamy jakieś zwarcie tudzież skoki napięcia w gniazdku, LED spali się stosunkowo szybko.

led

Autor: fleno.de
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc przyozdobić teren przed domem w okresie Świąt Bożego Narodzenia przeważnie musieliśmy uwzględnić, iż oświetlenie zewnętrzne jest wystawione na uszkodzenia powstałe z racji oddziaływania warunków atmosferycznych.

Znajdziesz w tym miejscu bez dwóch zdań szczegółowe omówienie (https://mti-furninova.pl/oferta/sofy-modulowe/vesta-modul) takiego tematu, więc trzeba je szczegółowo przeczytać. Dowiesz się wtedy dużo wartościowych informacji.

Śnieg, deszcz, wichura i niska temperatura nie są sprzymierzeńcami elektroniki, mimo to diody LED cechują się niesamowitą odpornością na uderzenia. W technologii LED możliwe jest również osiągnięcie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroki wachlarz barw. Przez co możemy kreować w ogrodzie jedyny w swoim rodzaju aranżacje świetlne.

Comments are closed.