Press "Enter" to skip to content

Produkty z żeliwa

Gotowanie w najlepszych, zaopatrzonych w doskonałe technologie naczyniach sprzyja zdrowemu odżywianiu. Naczynia żeliwne są dość drogie, lecz własne zdrowie jest bezcenne.
[IMG=1405/5371d52b4ceac___flickr_9626042431.

Gotowanie w najlepszych, wyposażonych w świetne technologie naczyniach sprzyja zdrowemu odżywianiu. Naczynia żeliwne są drogie, lecz nasze zdrowie jest bezcenne.
ekran LED

Autor: Blake Patterson
Źródło: http://www.flickr.com

Żeliwo to surowiec bardzo trwały i odporny na rozmaitego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

żeliwne garnki

Przy poprawnym użytkowaniu, nie mają prawa się zniszczyć, nawet jeśli będą użytkowane regularnie przez bardzo długie lata.

Naczynia żeliwne z emalią są określone do zdrowego i w całości lekkostrawnego przyrządzenia pieczonych i duszonych dań.

Masz chęć zgłębić omawianą sprawę trochę bardziej? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz zobacz więcej szczegółów w serwisie (https://lampomat.pl/pl/p/Faro-Tuba-Light-Prestige-LP-65101SM-WH-68cm-bialy/5633), który także opisuje taką problematykę.

Solidny korpus naczynia żeliwnego przykrywa gruba warstwa emalii w atrakcyjnych kolorach na zewnątrz i w środku naczyń. Naczynia żeliwne i pokrywki naczyń zaopatrzone są w mocne rączki z żeliwa. Ciekawa forma naczyń i ich kolorystyka, także budzą zainteresowanie. Naczynia żeliwne znamionuje wysoka jakość wykonania, niepowtarzalne wzornictwo i różnorodna paleta kolorystyczna.

Żeliwo zapewnia równe rozprowadzanie ciepła i długie utrzymywanie odpowiedniej temperatury, natomiast szkliwo ochrania naczynie przed rdzewieniem, a potrawy przed przywieraniem.

Największą wartością naczyń żeliwnych jest szansa rozgrzania ich do dużych temperatur, co znamiennie polepsza smak przygotowywanych w nich pokarmów. Do mieszania potraw w naczyniach żeliwnych, najbezpieczniej stosować łyżek plastykowych, lub z drewna, bowiem nie rysują nawierzchni.
Garnki żeliwne sporządzone z doskonałego surowca, sprawdzą się idealnie na wszelkiego typu kuchence.

Podoba Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę karnisz ukryty pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Pomimo tego, że naczynia żeliwne są ciężkie, planowo profilowane spody naczyń nie mają prawa porysować płyty kuchni.

Garnki i patelnie z żeliwa grzeją się powoli, ale świetnie wstrzymują ciepło, a to jest przydatne do dłuższego duszenia pokarmów.
Formowanie żeliwnych naczyń do użytkowania polega na natarciu nawierzchni naczynia niewielką ilością oleju i podgrzaniu naczynia w wysokiej temperaturze.
Następnie odstawiamy naczynie, ażeby ostygła i wycieramy nadwyżkę oleju.
Naczynia z emaliowanego żeliwa wystarczy po zastosowaniu umyć ręcznie i osuszyć całkowicie papierowym ręcznikiem do sucha.

Comments are closed.