Press "Enter" to skip to content

Co liderzy rynku metalowego stosują do obróbki materiałów z przemysłu ciężkiego?

Choć wydawałoby się, że rynek stali w naszym kraju nie pracuje teraz na wysokich obrotach, z powodzeniem egzystuje bardzo dużo przedsiębiorstw z gałęzi przemysłu ciężkiego, wytwórczego i metalurgicznego, które nie mogą narzekać na deficyt pracy. Przedsiębiorstwa te utrzymały się na rynku gospodarczym, bo dzięki zaawansowanemu technicznie zapleczu technicznemu są w stanie zrealizować wysokospecjalistyczne zlecenia od najbardziej wymagających partnerów z kraju i zagranicy.

Stal

Źródło: sxc.hu

Inwestowanie w zasoby zespołu oraz świetne rozeznanie w najnowszych technologiach i nurtach zmian z tej branży połączone ze świetnymi sposobami na pozyskanie poważnych klientów może uplasować przedsiębiorstwo na naprawdę znakomitej pozycji. Warto podejmować częste współprace z innymi, lecz nieco pokrewnymi branżami, na przykład motoryzacyjną czy architektoniczną, żeby uczynić ze swojej firmy wielokierunkowy biznes.

Żeby firma znalazła się wśród liderów rynku, zwykle musi inwestować w nabywanie coraz to nowych maszyn, odpowiedniego sprzętu „wagi lekkiej” i oprogramowania do komputerów, pozwalającego przeprowadzać część prac niemal bezobsługowo. Oczywiście zatrudnianie stale doszkalających się pracowników również jest nie bez znaczenia. Maszyny pracujące w tym przemyśle wykonują przede wszystkim cięcie stali oraz jej gięcie i spawanie. Cięcia można robić laserem albo przy użyciu strumienia wody. Można wykonać też cięcie (stal kwasoodporna) za pomocą plazmy.

Spawanie

Źródło: sxc.hu

Powszechnie wiadomo, że wiązka laserowa jest nieodzownym przyrządem – bardzo precyzyjnym, sprawdzającym się szczególnie gdy trzeba zadbać o szczegóły, dlatego jest tak powszechnie wykorzystywana.przeczytaj więcej serwis hotmelt serwis hotmeltAle jeśli chodzi przykładowo o blachy trudnościeralne albo elementy wykonane ze stali, tytanu czy mosiądzu, dużo lepiej spisze się maszyna ze stołem do cięcia blach wodą. Atutem tej techniki jest fakt, że woda używana do ciecia jest zimna i nie trzeba obawiać się naruszenia tworzywa poprzez za wysoką temperaturę. Wycinany materiał nie rozgrzewa się i nie zachodzą zmiany metalurgiczne.

Po obróbce podstawowej przychodzi też czas na prace wykończeniowe jak szlifowanie czy obróbkę wibrościerną. Jednak można trochę czasu i przyciąć nakłady finansowe, bo przy tego typu pracach jak cięcie stali strumieniem wody, maszyny umożliwiają korzystanie z dodatku ścierniwa. Pomaga to w uzyskaniu gładkiej pozbawionej nierówności linii przecięcia, która nie wymaga już dodatkowego wykańczania.

Comments are closed.