Gdzie wykorzystuje się urządzenia kompresujące powietrze?

Sprężarki bywają różnorodne i pełnią wiele funkcji. Dlatego też wybór odpowiedniej sprężarki powietrza nie bywa zwyczajowo rzeczą prostą. Aby trafnie wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią i poznać, jak funkcjonują takie urządzenia. W dzisiejszych czasach należy bowiem wiedzieć wiele o produkcie, jaki pragnie się nabyć.

Continue Reading →

Sklep Automatyka oferuje wiele typów maszyn posiadających zastosowanie w fabrykach, w samochodach czy też w mieszkaniu

Automatyka jest wszędzie, gdzie istnieją budowle i ludzie. Urządzenia automatyczne są w zakładach, w samochodach, a nawet w naszym domu. Jest konieczna każdego dnia w przeróżnych gałęziach przemysłu.

Continue Reading →

Co zrobić, by nasze opony były w dobrym stanie długi czas? O jakich rzeczach na pewno trzeba pamiętać?

Czasami nadchodzi ten moment, kiedy trzeba naprawić oponę. Zastanawiamy się wtedy, jak to zrobić? Jak obchodzić się z ogumieniem naszego samochodu, by nie pogłębić mocniej usterki. Dużo napraw okaże się dla nas za trudna, w takiej sytuacji warto udać się do profesjonalnego serwisu wulkanizacyjnego, dla przykładu naprawa opon, w niektórych zaś przypadkach można spróbować swoich sił.

Continue Reading →

Otwieramy firmę czyszczącą elewacje, dachy oraz kostkę brukową

Dachówka wolna od mchu, pleśni, śniegu i grzybów, elewacja wyczyszczona z zabrudzeń od sadzy oraz kurzu, odchwaszczona a także uwolniona od plam z silnikowego oleju brukowa kostka – to wyniki pracy firm zajmujących się czyszczeniem dachów, elewacji oraz kostki brukowej.

Continue Reading →

Do czego wykorzystać można kompresory powietrza?

Sprężarki to przydatne urządzenia, bez których niełatwo wyobrazić sobie efektywny przemysł. Ich zadaniem jest wytwarzanie ciśnienia gazu, co jest istotne przy wielu rodzajach maszyn. Znamy sporo typów sprężarek, które odróżniają się od siebie przeważnie metodą produkcji wyższego ciśnienia powietrza. Omawiamy zestawienie najważniejszych rodzajów sprężarek, jakie można zamówić na polskim rynku.

Continue Reading →

Krótka charakterystyka przyrządów i urządzeń używanych w nowoczesnym przemyśle chemicznym

Ciężko wyobrazić sobie nowoczesną gospodarkę bez rozbudowanego przemysłu chemicznego. W rzeczywistości chemiczny przemysł to nie spore większe zakłady przemysłowe, które produkują setki ton nawozów i chemikaliów każdego dnia. To także ogromna liczba małych firm i zakładów, produkujących czasami bardzo ważne związki chemiczne i substancje.

Continue Reading →

Odmiany pras w branży przemysłowej

Prasy są urządzeniami generalnie służącymi do wywierania wielkiego nacisku na dane tworzywo. W rezultacie powodują efekt zgniatania lub też prasowania. Istnieje dużo typów pras, a ich typologia odbywa się z uwagi na rozmaite czynniki. Jednym z nich jest typ napędu urządzenia. Istnieją na przykład prasy montażowe. Są to specjalistyczne urządzenia, stosowane do montowania części określonego wyrobu, jak na przykład kołyski dziecięcej. Urządzenia te bywają również mechaniczne oraz napędzane ręcznie. Do tych ręcznych zalicza się prasę śrubową ręczną, w której wykorzystuje się siłę rąk ludzkich do kręcenia korbą, otrzymując w ten sposób odpowiedni nacisk na dane tworzywo.

Continue Reading →