Automatyka w przemyśle jak też w domu – w jakim miejscu ją możemy znaleźć?

Jedną z największych firm elektrotechnicznych europejskich jest Siemens. Każdy z nas chyba spotkał się z wyrobami owej niemieckiej firmy. Najprawdopodobniej były to jakieś produkty artykuły gospodarstwa domowego – współczesne ekspresy do kawy albo blendery do szykowania pysznych dań.

Continue Reading →

Chłodnie – jak działają?

Niegdyś ceniona była sól, która sprawiała, że mięsa i inne wrażliwe na zepsucie dobra spożywcze mogły zachować świeżość przez wiele dni. Zasalanie dań było kiepskie dla człowieka – primo, takie dawki soli bardzo niekorzystnie oddziałują na zdrowie, po drugie proceder ten niszczył walory smakowe jedzenia.

Continue Reading →

Ppoż., automatyka przemysłowa – ważne sprawy, dzięki którym każda korporacja może właściwie funkcjonować

Posiadanie własnej firmy w aktualnych czasach staje się, czym całkowicie zwyczajnym. Sporo osób decyduje się na posiadanie swojego zakładu. Wiąże się to z ułatwieniem postępowań odnoszących się do zakładania swojej firmy oraz z niechęcią obywateli do bycia czyimś pracownikiem. Ludzie coraz częściej wolą sami dla siebie być pracodawcą.

Continue Reading →

Współczesne technologie widoczne są w takich elementach jak panel operatorski czy złącze wtykowe

W obecnych czasach wszystkie unowocześnienia powodujące, że kontrola nad różnorodnymi procesami fabrycznymi jest łatwiejsza są nadzwyczaj mile widziane. Automatyka przemysłowa to dział rozwijający się w niesłychanie szybkim tempie, za pomocą czego inżynieria elektryczna pozyskuje tak okazałe uznanie.

Continue Reading →

Parę słów historii na temat jednego z liderów segmentu automatyki przemysłowej, czyli niemieckiego koncernu Turck.

Zaawansowany przemysł bardzo dynamicznie się rozwijał przez ostatnie kilkadziesiąt lat, dużo firm jakie zaczęły działalność w ubiegłym wieku mają dzisiaj niezwykle stabilną rynkową pozycję. Oczywiście wszystkim się nie udało, bo równie dużo jeżeli nie więcej biznesów w międzyczasie upadło, niestety błędy w zarządzaniu czy nieodpowiednie decyzje spowodowały, że trzeba było kończyć biznes. Na pewno do firm, którym udało się w doskonałym stanie przeżyć wszystkie zawirowania na rynkach, można zaliczyć Truck Gmbh, będącego światowym liderem w segmencie automatyki przemysłowej.

Continue Reading →

Brama wjazdowa na podwórko

Gdy posiadamy domek jednorodzinny albo żyjemy na osiedlu strzeżonym to musimy przejeżdżać przez bramę wjazdową. O ile na osiedlach strzeżonych zewnętrzna firma się wszystkim zajmie a my mieszkańcy zbytnio się takim wyborem nie musimy przejmować, o tyle wybieranie bramy wjazdowej na naszą posesję jest niezmiernie istotne. Sami musimy dokonać wyboru i sami będziemy musieli za taką bramę zapłacić. Jeżeli chodzi o bramy wjazdowe Warszawa to miasto, gdzie jest wiele przedsiębiorstw oferujących tego typu produkty.

Continue Reading →

Automatyka przemysłowa

Rozwój nowoczesnej technik powoduje że coraz to więcej przedsięwzięć w przemyśle oddajemy automatom, prawie bezobsługowym liniom wytwórczym. Powoli zatem spełniają się proroctwa modernistycznych pisarzy z początku XX wieku. Acz nie do końca. Wydaje się że świat jakkolwiek nie zginął zdominowany przez maszyny. Wciąż jakoś żyjemy. A wręcz postęp robotyki wywołał powstanie nowych specjalistycznych przedsiębiorstw dających zatrudnienie tłumom inżynierów trudniących się projektowaniem podejść dla konkretnych zakładów pracy.

Continue Reading →

W fabrykacji maszyn ogromne znaczenie mają elementy wpływające na ich wydajność

Dzisiaj rozrost techniki jest nadzwyczaj spory. Wpływa to na wzrost wielu sektorów gospodarki co zauważalne jest z kolei w jakości produkowanych artykułów. Rezultat prac wielu inżynierów sprzyja wielu fabrykom, jakie wykorzystują skonstruowane przez nich elementy i skutecznie działają.

Continue Reading →