Parę słów historii na temat jednego z liderów segmentu automatyki przemysłowej, czyli niemieckiego koncernu Turck.

Nowoczesny przemysł bardzo dynamicznie się rozwijał przez ostatnie kilkadziesiąt lat, dużo firm które startowały w ubiegłym wieku mają dzisiaj bardzo mocną rynkową pozycję. Oczywiście wszystkim się nie udało, bo tak samo dużo jeśli nie jeszcze więcej firm przez ten czas upadło, niestety błędne zarządzanie lub niewłaściwe decyzje sprawiały, że następował koniec. Na pewno do firm, którym się udało w doskonałej formie przeżyć wszystkie zawirowania na rynkach, zaliczyć można Truck Gmbh, będącego światowym liderem w segmencie przemysłowej automatyki.

Continue Reading →

Chłodnie – jak działają?

W Średniowieczu kosztowna była sól, która sprawiała, że mięsa i inne łatwo psujące się artykuły spożywcze mogły przetrwać wiele dni. Solenie jedzenia było niebezpieczne dla człowieka – primo, takie ilości soli mocno szkodliwie działają na zdrowie, secundo proces ten niszczył walory smakowe jedzenia.

Continue Reading →

Automatyka w przemyśle jak też w domu – w jakim miejscu ją możemy znaleźć?

Jedną z większych firm elektronicznych europejskich jest Siemens. Każdy z nas chyba spotkał się z produktami owej niemieckiej firmy. Przypuszczalnie były to jakiekolwiek produkty artykuły gospodarstwa domowego – nowoczesne ekspresy do kawy czy blendery do przyrządzania pysznych potraw.

Continue Reading →

Ppoż., automatyka przemysłowa – ważne sprawy, dzięki którym każda korporacja może właściwie funkcjonować

Posiadanie własnej firmy w aktualnych czasach staje się, czym całkowicie zwyczajnym. Sporo osób decyduje się na posiadanie swojego zakładu. Wiąże się to z ułatwieniem postępowań odnoszących się do zakładania swojej firmy oraz z niechęcią obywateli do bycia czyimś pracownikiem. Ludzie coraz częściej wolą sami dla siebie być pracodawcą.

Continue Reading →

Współczesne technologie widoczne są w takich elementach jak panel operatorski czy złącze wtykowe

W obecnych czasach wszystkie unowocześnienia powodujące, że kontrola nad różnorodnymi procesami fabrycznymi jest łatwiejsza są nadzwyczaj mile widziane. Automatyka przemysłowa to dział rozwijający się w niesłychanie szybkim tempie, za pomocą czego inżynieria elektryczna pozyskuje tak okazałe uznanie.

Continue Reading →

Brama wjazdowa na podwórko

Gdy posiadamy domek jednorodzinny albo żyjemy na osiedlu strzeżonym to musimy przejeżdżać przez bramę wjazdową. O ile na osiedlach strzeżonych zewnętrzna firma się wszystkim zajmie a my mieszkańcy zbytnio się takim wyborem nie musimy przejmować, o tyle wybieranie bramy wjazdowej na naszą posesję jest niezmiernie istotne. Sami musimy dokonać wyboru i sami będziemy musieli za taką bramę zapłacić. Jeżeli chodzi o bramy wjazdowe Warszawa to miasto, gdzie jest wiele przedsiębiorstw oferujących tego typu produkty.

Continue Reading →

Automatyka przemysłowa

Rozwój nowoczesnej technik powoduje że coraz to więcej przedsięwzięć w przemyśle oddajemy automatom, prawie bezobsługowym liniom wytwórczym. Powoli zatem spełniają się proroctwa modernistycznych pisarzy z początku XX wieku. Acz nie do końca. Wydaje się że świat jakkolwiek nie zginął zdominowany przez maszyny. Wciąż jakoś żyjemy. A wręcz postęp robotyki wywołał powstanie nowych specjalistycznych przedsiębiorstw dających zatrudnienie tłumom inżynierów trudniących się projektowaniem podejść dla konkretnych zakładów pracy.

Continue Reading →

W fabrykacji maszyn ogromne znaczenie mają elementy wpływające na ich wydajność

Dzisiaj rozrost techniki jest nadzwyczaj spory. Wpływa to na wzrost wielu sektorów gospodarki co zauważalne jest z kolei w jakości produkowanych artykułów. Rezultat prac wielu inżynierów sprzyja wielu fabrykom, jakie wykorzystują skonstruowane przez nich elementy i skutecznie działają.

Continue Reading →