Przeznaczenie sprężyn przemysłowych – co powinno się wiedzieć

Sprężyny ściskane, oznaczane inaczej naciskowymi dostępne są w wielu układach. Potrafią mieć kształt stożkowy, walcowy, bądź inny. Znajdują ogromne zastosowanie w przemyśle, między innymi w tarczach sprzęgieł, sworzniach, oraz różnych częściach maszyn. Najistotniejszą cechą sprężyn jest ich możność ulegania odkształceniu w wyniku działalności na nie siły zewnętrznej. Naprężenie to jednak ma posiadać właściwość odkształcenia elastycznego. Sprężyny ściskane posiadają nadzwyczaj obszerną objętość energetyczną. Są one elementami wielu rozmaitych sprzętów, które na co dzień wspomagają wykonywać wiele działań.

Continue Reading →

Tajemnica udanych zakupów- niewielkie sklepiki, które na pewno zachwycą nas oferowanymi produktami oraz bardzo bogatym asortymentem w naszym stylu

Z pewnością choć raz zdarzyły nam się nieudane zakupy. Nierzadko zdarza się, że po długich poszukiwaniach nie znajdujemy tego czego potrzebujemy i wracam do mieszkania z pustymi rękoma. Gdzie kupować i w jaki sposób szukać, żeby odnaleźć w sklepach upragnione ubrania albo dodatki?

Continue Reading →

Wybór sprężyn, czyli jakie i do czego je stosujemy – kluczowe informacje

Sprężyn używa się przy budowaniu maszyn, najczęściej jako łączniki przy sprężystych połączeniach. Poza łączeniem spełniają jeszcze parę niezmiernie ważnych funkcji, od łagodzenia nacisków (amortyzacji) przez pomiar sił i momentów po akumulowanie energii. Produkcja sprężyn to szereg formalnych procedur, które gwarantują im trwałość na lata czy odporność na warunki eksploatacji.

Continue Reading →