Wybór sprężyn, czyli jakie i do czego je stosujemy – kluczowe informacje

Sprężyny używa się przy budowaniu maszyn, zwykle jako łączniki w połączeniach sprężystych. Poza elementem łączenia pełnią jeszcze kilka niezmiernie ważnych funkcji, od łagodzenia nacisków (amortyzacji) przez pomiar sił i momentów po akumulowanie energii. Produkcja sprężyn to szereg formalnych procedur, gwarantujących im trwałość na lata czy odporność na rdzewienie.

Continue Reading →

Przeznaczenie sprężyn przemysłowych – co powinno się wiedzieć

Sprężyny ściskane, nazywane inaczej naciskowymi osiągalne są w wielu konfiguracjach. Mogą mieć kształt stożkowy, walcowy, albo inny. Znajdują ogromne przeznaczenie w przemyśle, między innymi w tarczach sprzęgieł, zaworach, również różnych częściach maszyn. Najważniejszą właściwością sprężyn jest ich możliwość ulegania odkształceniu w wyniku aktywności na nie energii zewnętrznej. Naprężenie to jednak ma mieć właściwość odkształcenia elastycznego. Sprężyny ściskane posiadają niezwykle obszerną pojemność energetyczną. Są one częściami wielu przeróżnych przyrządów, jakie na co dzień wspomagają realizować wiele działań.

Continue Reading →

Tajemnica udanych zakupów- niewielkie sklepiki, które na pewno zachwycą nas oferowanymi produktami oraz bardzo bogatym asortymentem w naszym stylu

Z pewnością choć raz zdarzyły nam się nieudane zakupy. Nierzadko zdarza się, że po długich poszukiwaniach nie znajdujemy tego czego potrzebujemy i wracam do mieszkania z pustymi rękoma. Gdzie kupować i w jaki sposób szukać, żeby odnaleźć w sklepach upragnione ubrania albo dodatki?

Continue Reading →