1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zastosowanie hydrauliki w przemyśle

0 Comments

http://www.arapneumatik.pl/
Źródło: http://www.arapneumatik.pl/
W przemyśle wykorzystuje się wiele wszelkiego rodzaju urządzeń. Są one dzisiaj bardzo zaawansowane technologicznie, a także złożone w swojej budowie. Coraz częściej używa się różnego rodzaju prasy hydrauliczne. To dość skomplikowane urządzenia, których zadaniem jest zwiększanie siły nacisku na rozmaite przedmioty. Wykonują mnóstwo ciężkich zasad. Są one niezmiernie pomocne do obróbki różnego typu metali a także prasowania proszków lub też trocin. A więc mnóstwo przeróżnych sektorów przemysłu wykorzystuje owe sprzęty. Bardzo często w przemyśle wykorzystuje się również siłownik hydrauliczny.

Metal – krótka historia

0 Comments

Stal, kółko zębate
Autor: Gytizzz
Źródło: http://www.sxc.hu
Z jakiego surowca robiony jest przeciętny lemiesz do koparki? Jak ważne dla ludzi są metale? Te i inne wiadomości poznacie w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do czytania!

0 Comments

minikoparka na placu budowy
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli prowadzi się jakieś prace budowlane, to często konieczne jest zrobienie dołu, a ponieważ w dużej mierze spogląda się na termin budowy, to zazwyczaj wykorzystuje się do tego sporych koparek. Co mimo wszystko zrobić, jeżeli nie posiadamy nazbyt wiele miejsca i na naszej posesji nie zmieści się zwykła koparka?

Jakie rzeczy wytwarzamy z wytrzymałej blachy

0 Comments

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow
Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/
Czyli o tym, z jakiego rodzaju stali tworzy się dziś maszyny do ekstremalnych zastosowań przemysłowych.

Założę się, że niejeden z nas oglądał z pasją program ekstremalne maszyny na discovery Channel. Jeżeli jednak nie pamiętacie tej, bądź co bądź leciwej już serii, pozwolę sobie na krótkie przypomnienie.

0 Comments

koparka
Autor: d.s.p
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie przeprowadzania przeróżnego typu prac budowlanych, ciągle niezbędna jest koparka, dzięki której będziemy mogli wykopać sporej głębokości dół, albo chociażby usunąć zbędne hałdy piachu i wrzucić je na właściwe ciężarówki. Od czasu do czasu jednak jest tak, że na placu budowy jest nazbyt mało miejsca, żeby miała szansę się zmieścić na nim koparka normalnej wielkości, dlatego trzeba zatroszczyć się o to, żeby na wyposażeniu każdej firmy budowlanej znajdowała się minikoparka.