1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Metal – krótka historia

0 Comments

Stal, kółko zębate
Autor: Gytizzz
Źródło: http://www.sxc.hu
Z jakiego metalu wykonany jest standardowy lemiesz do koparki? Jak ważne dla ludzi są metale? Te i inne wiadomości poznacie w dzisiejszym tekście. Namawiamy do czytania!

0 Comments

dekoracja z żeliwa
Czym jest żeliwo, do czego służy i jakie cechy są dla niego charakterystyczne? Pod pojęciem żeliwa kryje się wysokowęglowy stop żelaza z węglem. zazwyczaj znajdziemy w nim także krzem, fosfor, mangan i siarkę. Węgiel występuje od 2 do ponad 4 procent, lecz to jaki konkretnie występuje węgiel jest zależne od składu chemicznego i szybkości chłodzenia. Co jeszcze wato wiedzieć?

0 Comments

sklep
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno sporo z Was zauważywszy początek dzisiejszego temaciku, zadaje sobie pytanie: Co to jest ów Żelbet, a tym bardziej rurka z niego zrobiona? Odpowiedź na to konkretne pytanko przeczytacie w późniejszej części felietonu, a również odpowiedzi na inne pytanka, takie jak: Mniej więcej jak sporo istnieje wewnątrz Polsce przedsiębiorstw, które wytwarzają rurki żelbetowe i na które spośród nich najłatwiej można trafić w sieci? Czy wspomniane rury, istnieje możliwość kupić jedynie w postaci nówek, czy istnieje szansa zakupu dobrych, ale używanych? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego nowiutkiego felietonu!