1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Metal – krótka historia

0 Comments

Stal, kółko zębate
Autor: Gytizzz
Źródło: http://www.sxc.hu
Z jakiego metalu wykonany jest standardowy lemiesz do koparki? Jak ważne dla ludzi są metale? Te i inne wiadomości poznacie w dzisiejszym tekście. Namawiamy do czytania!

0 Comments

dekoracja z żeliwa
Czym jest żeliwo, do czego służy i jakie cechy są dla niego charakterystyczne? Pod pojęciem żeliwa kryje się wysokowęglowy stop żelaza z węglem. zazwyczaj znajdziemy w nim także krzem, fosfor, mangan i siarkę. Węgiel występuje od 2 do ponad 4 procent, lecz to jaki konkretnie występuje węgiel jest zależne od składu chemicznego i szybkości chłodzenia. Co jeszcze wato wiedzieć?

0 Comments

sklep
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością wielu spośród Was zauważywszy sam początek dzisiejszego tematu, zadaje sobie pytanko: Co to bywa ów Żelbet, a tym mocniej rurka z niego stworzona? Odpowiedź na to pytanko odczytacie w dalszej cząstce felietonu, a także odpowiedzi na inne pytanka, takiego typu jak: Średnio jak dużo istnieje w Polsce firm, które produkują rurki żelbetowe i na które spośród nich najprościej można trafić w sieci? Czy wspomniane rurki, można kupić tylko w formie nówek, czy istnieje szansa zakupu dobrych, ale jednak używanych? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego nowego felietonu!