1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

0 Comments

wypadek Niemcy
Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com
Stłuczki drogowe mogłyby zdarzyć się dosłownie wszędzie, jednak jeśli będą miały miejsce gdzieś za granicą, do całej sprawy dochodziłyby jeszcze innego rodzaju problemy.

0 Comments

Część
Autor: TheGuyCalledDennis
Źródło: http://www.flickr.com
Aluminium jest bardzo popularnym metalem, który jest wykorzystywany m.in. do tworzenia karoserii samochodowych lub urządzeń sportowych. Aby powiększyć jego odporność na ścieranie, używana jest metoda o nazwie eloksalowanie.

0 Comments

Zawory
Autor: Armacell
Źródło: Armacell
We wszystkich współczesnych projektach domów bierze się pod uwagę garaż, który jest albo niejako przyklejony do bryły budynku, albo co najmniej jako oddzielny budynek. Tak czy inaczej samochód właściciela takiej posesji już nie musi stać na podwórzu, gdzie mogliby go zobaczyć również potencjalni złodzieje.

0 Comments

bezpieczeństwo
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Metale są jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych|mają szereg zastosowań w budownictwie i branży dekoratorskiej. Z metali powstają ogrodzenia, siatki i przęsła ogrodzeniowe, bramy, elementy konstrukcyjne, poręcze balkonów czy schodów.

0 Comments

rury
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni sprzęt, jak również stosowne zabezpieczenia to nieodzowne elementy rozmaitego rodzaju prac na wysokościach, jakie odbywają się w różnych, niekiedy ciężkich warunkach

0 Comments

paleta
Autor: Mitchell Friedman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy zacząć budowanie domu albo zaledwie zwykłego murku, to należy podumać o surowcach budowlanych. Może się wydawać, że to czego zbytnio nie zauważamy jest nieistotne, ale to bardzo błędne założenie.

0 Comments

asfalty przemysłowe
Autor: Coy
Źródło: http://www.flickr.com
Asfalt to artykuł, który najczęściej używany jest do budowy dróg, produkcji papy, stosuje się go również jako materiał izolacyjny. Asfalt jest pochodzenia przyrodniczego, może mieć konsystencję stałą albo półstałą, cechuje się barwą ciemnobrązową czy też czarną. O jego jakości decyduje multum rozmaitych czynników, takich jak na przykład stopień penetracji, ciągliwość, i także łamliwość i temperatura mięknienia.

0 Comments

Droga w góry
Autor: Frank Kovalchek
Źródło: http://www.flickr.com
Masa bitumiczna to różnorodna mieszanka kruszywa, lepiszcza oraz wypełniacza stosowana do dużej ilości zadań, najczęściej zaś w budownictwie drogowym. Proces produkcji wygląda tak, iż gorące kruszywo przesiewamy przez sita i rozdziela na frakcje. Gromadzimy je w komorach, z nich natomiast dozowane jest wagowo do mieszalnika.

0 Comments

gilotyny hydrauliczne
Mogłoby się wydawać, iż automatyka przemysłowa w najwyższym stopniu rozwinięta jest na zachodzie. Na nieszczęście dużo ludzi zaniedbuje to, że w naszym państwie posiadamy bardzo wyróżniających naukowców, którzy na co dzień zajmują się różnego rodzaju rozwiązaniami technologicznymi, które mogłyby nam uprościć życie.

0 Comments

sprężarki
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Nie ulega wątpliwości, że woda jest w największym stopniu fascynującą cieczą na naszej planecie jak też jest gwiazdą pośród wszelakich znanych cieczy. Woda jest jedynym związkiem, który w sposób naturalny występuje we wszystkich stanach skupienia: stałym, płynnym, gazowym!