1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

0 Comments

wypadek Niemcy
Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com
Stłuczki drogowe mogą wydarzyć się dosłownie w każdym miejscu, jednak jeśli będą miały miejsce gdzieś poza granicami Polski, do całej sprawy doszłyby ponadto innego rodzaju problemy.

0 Comments

Część
Autor: TheGuyCalledDennis
Źródło: http://www.flickr.com
Aluminium jest bardzo znanym metalem, który jest wykorzystywany np. do tworzenia karoserii samochodowych czy sprzętów gospodarstwa domowego. Żeby powiększyć jego wytrzymałość na ścieranie, wykorzystywana jest metoda o nazwie anodyzowanie.

0 Comments

Zawory
Autor: Armacell
Źródło: Armacell
We wszystkich współczesnych projektach domów bierze się pod uwagę garaż, który jest albo niejako doklejony do bryły domu, lub co najmniej jako oddzielny budynek. W każdym bądź razie pojazd właściciela domu już nie musi stać na podwórku, gdzie mogliby go obejrzeć również potencjalni złodzieje.

0 Comments

bezpieczeństwo
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Metale stanowią jeden z najczęściej używanych materiałów w budownictwie|znajdują szereg zastosowań w branży budowlanej i dekoratorskiej. Z metali powstają ogrodzenia, siatki i przęsła ogrodzeniowe, bramy, elementy konstrukcyjne, poręcze balkonów czy klatek schodowych.

0 Comments

rury
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Jak najlepszy sprzęt, a także skuteczne zabezpieczenia to niezbędne elementy różnego rodzaju prac na wysokościach, które przebiegają w różnych, nierzadko trudnych warunkach

0 Comments

paleta
Autor: Mitchell Friedman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy zacząć budowanie domu albo zaledwie zwykłego płotu, to warto podumać o surowcach budowlanych. Może się wydawać, że to czego zbytnio nie zauważamy jest mało ważne, ale to niezwykle mylne założenie.

0 Comments

asfalty przemysłowe
Autor: Coy
Źródło: http://www.flickr.com
Asfalt to artykuł, który najczęściej wykorzystywany jest do budowy dróg, fabrykacji papy, stosuje się go także jako materiał izolacyjny. Asfalt jest pochodzenia przyrodniczego, zdoła mieć konsystencję stałą lub półstałą, cechuje się barwą ciemnobrązową czy czarną. O jego jakości decyduje sporo rozlicznych czynników, takich jak na przykład stopień penetracji, ciągliwość, i także łamliwość i temperatura mięknienia.

0 Comments

Droga w góry
Autor: Frank Kovalchek
Źródło: http://www.flickr.com
Masa bitumiczna to różnoraka mieszanka kruszywa, lepiszcza oraz wypełniacza używana do dużej ilości zadań, przeważnie natomiast w budownictwie drogowym. Proces produkcji prezentuje się tak, że gorące kruszywo przesiewa się przez sita i rozdziela na frakcje. Gromadzi się je w komorach, z nich zaś wagowo jest dozowane do mieszalnika.

0 Comments

gilotyny hydrauliczne
Mogłoby się wydawać, iż automatyka przemysłowa w największym stopniu rozwinięta jest na zachodzie. Na nieszczęście mnóstwo ludzi zapomina o tym, iż w Polsce posiadamy de facto znamienitych naukowców, jacy każdego dnia trudzą się różnymi rozwiązaniami technologicznymi, które mogłyby nam uprościć żywot.

0 Comments

sprężarki
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Nie ma wątpliwości, iż woda jest najbardziej fascynującą cieczą na Ziemi oraz jest gwiazdą wśród wszystkich znanych cieczy. Woda jest wyłącznym związkiem, który w naturalny sposób występuje we wszystkich stanach skupienia: stałym, płynnym, lotnym!