1 2 3
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/erg-bierun.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

0 Comments

wypadek Niemcy
Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com
Stłuczki drogowe mogą wydarzyć się dosłownie w każdym miejscu, jednak jeśli będą miały miejsce gdzieś poza granicami Polski, do całej sprawy doszłyby ponadto innego rodzaju problemy.

0 Comments

Część
Autor: TheGuyCalledDennis
Źródło: http://www.flickr.com
Aluminium jest bardzo znanym metalem, który jest wykorzystywany np. do tworzenia karoserii samochodowych czy sprzętów gospodarstwa domowego. Żeby powiększyć jego wytrzymałość na ścieranie, wykorzystywana jest metoda o nazwie anodyzowanie.

0 Comments

Zawory
Autor: Armacell
Źródło: Armacell
We wszystkich współczesnych projektach domów bierze się pod uwagę garaż, który jest albo poniekąd doklejony do bryły budynku, lub przynajmniej jako oddzielny budynek. Tak czy inaczej pojazd posiadacza takiej posesji już nie musi stać na podwórku, gdzie mogliby go zobaczyć również potencjalni złodzieje.

0 Comments

bezpieczeństwo
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Metale są jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych|mają szereg zastosowań w budownictwie i branży dekoratorskiej. Z metali powstają ogrodzenia, siatki i przęsła ogrodzeniowe, bramy, elementy konstrukcyjne, poręcze balkonów czy schodów.

0 Comments

rury
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni sprzęt, jak również stosowne zabezpieczenia to nieodzowne elementy rozmaitego rodzaju prac na wysokościach, jakie odbywają się w różnych, niekiedy ciężkich warunkach

0 Comments

paleta
Autor: Mitchell Friedman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli planujemy stawianie domu lub zaledwie zwykłego płotu, to należy pomyśleć o surowcach budowlanych. Mogłoby się wydawać, że to czego do końca aż tak nie zauważamy jest mało ważne, ale to bardzo mylne myślenie.

0 Comments

asfalty przemysłowe
Autor: Coy
Źródło: http://www.flickr.com
Asfalt to artykuł, który zazwyczaj stosowany jest do budowy dróg, wytwórczości papy, stosuje się go również jako materiał izolacyjny. Asfalt jest pochodzenia naturalnego, zdoła posiadać konsystencję stałą lub półstałą, charakteryzuje się barwą ciemnobrązową albo czarną. O jego jakości decyduje wiele rozmaitych czynników, takich jak stopień penetracji, ciągliwość, a także łamliwość i temperatura mięknienia.

0 Comments

Droga w góry
Autor: Frank Kovalchek
Źródło: http://www.flickr.com
Masa bitumiczna to różnorodna mieszanka kruszywa, lepiszcza oraz wypełniacza stosowana do dużej ilości zadań, najczęściej zaś w budownictwie drogowym. Proces produkcji wygląda tak, iż gorące kruszywo przesiewamy przez sita i rozdziela na frakcje. Gromadzimy je w komorach, z nich natomiast dozowane jest wagowo do mieszalnika.

0 Comments

gilotyny hydrauliczne
Mogłoby się wydawać, iż automatyka przemysłowa w najwyższym stopniu rozwinięta jest na zachodzie. Na nieszczęście dużo ludzi zaniedbuje to, że w naszym państwie posiadamy bardzo wyróżniających naukowców, którzy na co dzień zajmują się różnego rodzaju rozwiązaniami technologicznymi, które mogłyby nam uprościć życie.

0 Comments

sprężarki
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Nie ulega wątpliwości, iż woda jest w najwyższym stopniu fascynującą cieczą na naszej planecie i jest gwiazdą pośród wszelakich znanych cieczy. Woda jest jedynym związkiem, jaki w sposób naturalny występuje we wszystkich stanach skupienia: stałym, płynnym, gazowym!